Západ NBA ovládla Oklahoma, Embiid potvrdil status najužitočnejšieho hráča

Embiid (v bielom) si išiel opäť vlastnú šou.
Embiid (v bielom) si išiel opäť vlastnú šou.Profimedia
Basketbalisti Oklahomy zvíťazili v noci na nedeľu v zápase zámorskej NBA na palubovke Minnesoty 102:97. Vyšli tak víťazne zo stretnutia dvoch najlepších tímov Západnej konferencie.

Minnesota - Oklahoma City 97:102

Najproduktívnejší hráč zápasu i hostí bol 33-bodový Shai Gilgeous-Alexander, pričom tretinu bodov pridal v záverečnom dejstve. Spomedzi jeho spoluhráčov bodovali aj Jalen Williams s dvadsiatimi bodmi a Chet Holmgren (15).

Charlotte - Philadelphia 89:97

Najužitočnejší hráč (MVP) zámorskej profiligy Joel Embiid prispel 33 bodmi a 10 doskokmi k víťazstvu Philadelphie na palubovke Charlotte Hornets (97:89). Druhý najproduktívnejší v stretnutí bol Tobias Harris, ktorý zaznamenal 21 bodov.

"Vedeli sme, že majú v kádri niekoľko zranených hráčov a museli sme to využiť. Potrebovali sme hrať správne. Mali sme jednoduchý herný plán, ktorý sa nám podarilo naplniť najmä v štvrtej štvrtine," uviedol Harris pre agentúru AP.

New York - Toronto 126:100

Basketbalisti Knicks triumfovali nad Raptors. V stretnutí najviac bodoval Jalen Brunson, ktorý zaknihoval 38 bodov a Julius Randle s 18 bodmi, 16 doskokmi a 10 asistenciami pridal triple-double.

Washington - San Antonio 127:131

Atlanta - Cleveland 95:116

Houston - Utah 127:126 pp

Chicago - Memphis 125:96