Boston uspel na palubovke Lakers po predĺžení, rozhodlo 44 bodov Tatuma

Jayson Tatum (vpravo) bol kľúčovým mužom pri triumfe Celtics.
Jayson Tatum (vpravo) bol kľúčovým mužom pri triumfe Celtics.Profimedia
Päť stretnutí z utorka na stredu priniesla basketbalová NBA. V štyroch prípadoch sa tešili domáci, v piatom sa šlo do predĺženia a radovali sa hostia.

Philadelphia 76ers - Sacramento Kings 123:103

Milwaukee Bucks - Golden State Warriors 128:111

Houston Rockets - Phoenix Suns 111:97

Krízu prežíva ešte nedávno líder západu z Phoenixu. Suns prekvapujúco prehrali na palubovke posledného tímu konferencie Houstonu 97:111 a neuspeli už v piatom stretnutí v sérii.

Utah Jazz - New Orleans Pelicans 121:100

Vedúci tím Západnej konferencie New Orleans prehral v Utahu 100:121. Prvú priečku pred Memphisom tak drží už iba o lepšiu bilanciu vzájomných duelov.

Los Angeles Lakers - Boston Celtics 118:122 pp

Súboj dvoch historicky najúspešnejších tímov basketbalovej NBA sa v noci na stredu skončil triumfom Bostonu na palubovke Los Angeles Lakers 122:118 po predĺžení. Celtics tak potvrdili pozíciu lídra ligy. Jayson Tatum zaznamenal za víťazov 44 bodov, Lakers nestačilo 37 bodov a 12 doskokov Anthonyho Davisa.