Empoli zdolalo Sassuolo, Neapol si upevnil vedenie, AC Miláno spasil Giroud

Empoli zdolalo Sassuolo, Neapol si upevnil vedenie, AC Miláno spasil GiroudProfimedia
13. kolo talianskej Serie A odštartovalo víťazstvom Empoli. Deľbu bodov videli fanúšikovia v zápase Salernitany a Cremonese. Líder tabuľky SSC Neapol zdolal druhú Atalantu Bergamo na jej ihrisku 2:1. AC Miláno zdolalo Speziu gólom Girouda z 89. minúty.

Empoli - Sassuolo 1:0 (0:0)

Gól: 64. Baldanzi

Salernitana - Cremonese 2:2 (2:1)

Góly: 3. Piatek, 38. Coulibaly - 12. Okereke, 89. Ciofani

Atalanta Bergamo - SSC Neapol - 1:2 (1:2)

Góly: 19. Lookman - 23. Osimhen, 35. Elmas

Pod Vezuvom sa bude oslavovať. Hosťujúci Neapol si dvomi gólmi v prvom polčase zabezpečil cenné víťazstvo nad druhou Atalantou a pred svojím konkurentom má v tabuľke osembodový náskok. Líder súťaže v aktuálnej sezóne Serie A ešte neprehral. V drese hostí sa predstavil Stanislav Lobotka, ktorý odohral celý duel.

AC Miláno - Spezia Calcio 2:1

Góly: 21. Hernandez, 89. Giroud - 59. Maldini,

ČK: 90. Giroud po dvoch ŽK

Olivier Giroud v 89. minúte stiahol víťazstvo na stranu domácich. Francúzsky útočník si však následne vyzliekol dres, dostal druhú žltú kartu a išiel predčasne pod sprchy. Za hostí dal gól Daniel Maldini, syn legendárneho kapitána Milána Paola Maldiniho, ktorý je v Spezii na hosťovaní práve z AC. Slovák David Strelec nastúpil za hostí v prvej minúte nadstaveného času.