Fantastický večer pre Dončiča, zaznamenal päťdesiat bodov

Fantastický večer pre Dončiča, zaznamenal päťdesiat bodovProfimedia
Slovinský basketbalista Luka Dončič (23) pomohol v NBA 50 bodmi k víťazstvu Dallasu Mavericks na palubovke Houstonu Rockets 112:106. V zápase pridal aj 10 asistencií a osem doskokov. Mavericks vybojovali druhú výhru za sebou, naopak Rockets natiahli sériu prehier na päť stretnutí.

Houston - Dallas 106:112

Dončič si 50 bodmi vytvoril sezónne maximum, bol to jeho druhý 50-bodový výkon v profiligovej kariére. Stal sa po Dirkovi Nowitzkom iba druhým hráčom Dallasu v histórii, ktorý zaznamenal viac ako jeden 50-bodový výkon počas kariéry.

Sedemnásť bodov dosiahol Dončič v záverečnej štvrtine. Rockets nestačilo ani 24 bodov a 10 doskokov Jabariho Smitha.

Orlando - San Antonio 133:113

Philadelphia - Los Angeles Clippers 119:114

Atlanta - Detroit 130:105

Boston - Minnesota 121:109

Boston potiahol Jayson Brown, ktorý dal 36 bodov, z toho 23 v záverečnej štvrtine. "Je to naozaj skvelý pocit. V prvých troch štvrtinách som predviedol niekoľko strašných vecí, no vedel som, že je to iba otázka času a príde to," tešil sa po stretnutí Brown. Spokojnosť mohol vyjadriť aj tréner Celtics Joe Mazzulla: "Druhý polčas a predovšetkým štvrtá štvrtina bola z našej strany ukážkou našej najlepšej verzie."

Brooklyn - Milwaukee 118:100

Brooklyn uspel v ôsmom stretnutí v sérii a ťahá tak najdlhšiu víťaznú šnúru od presťahovania sa z New Jersey pred desiatimi rokmi. Kevin Durant viedol tím s 24 bodmi, no na rozdiel od duelov v úvode sezóny nebol pri skórovaní sám.

Kompletná základná päťka skončila v dvojciferných číslach a tím predviedol až 30 asistencií. "To je dôkazom, že máme veľmi zomknutý kolektív," vyhlásil po stretnutí Durant, ktorý chcel v lete z klubu odísť a požiadal o výmenu. Tú vedenie nedokázalo zrealizovať.

Cleveland - Toronto 107:118

New York - Chicago 117:118

Miami - Indiana 108:111

Veľký večer prežil aj rozohrávač Indiany Tyrese Haliburton, ktorý si vylepšil osobný rekord na 43 bodov a predovšetkým rozhodol duel v Miami trojkou na 111:108 štyri sekundy pred koncom.

Bola to jeho desiata úspešná strela spoza oblúka v zápase, čo je klubový rekord. Haliburton v predchádzajúcom meraní síl proti Miami dal 12. decembra iba bod, bol to jeho najhorší výkon v sezóne. "Mal som to v hlave. Urobil som to, čo odo mňa očakávajú, odpovedal som tým správnym spôsobom," tešil sa po zápase Haliburton.

Oklahoma City - New Orleans 125:128 pp

Denver - Portland 120:107

Líder Západnej konferencie Denver zvíťazil nad Portlandom 120:107. Nikola Jokič si za víťazov pripísal 29 bodov a 11 asistencií, do zostavy sa úspešne vrátil po zranení aj rozohrávač Jamal Murray, ktorému chýbali dva doskoky k triple double, nazbieral 25 bodov a 12 asistencií.

Chicago vôbec po prvýkrát v sezóne vyhralo tri stretnutia v sérii a hneď po dráme na palubovke New Yorku 118:117. Duel rozhodol dvojbodovou strelou v poslednej sekunde veterán DeMar DeRozan.

Phoenix - Memphis 100:125

Sacramento - Washington 111:125

Los Angeles Lakers - Charlotte 130:134