Fehérváry s Halákom v príprave víťazne. Nemec odohral 20 minút

Fehérváry s bodom, Halák neinkasoval.
Fehérváry s bodom, Halák neinkasoval.Profimedia
Slovenský hokejový obranca Martin Fehérváry (22) si v noci na sobotu pripísal asistenciu v prípravnom stretnutí pred novou sezónou NHL. Pomohol tak Washingtonu pri víťazstve 2:0 na ľade Detroitu.

Detroit Red Wings 0:2 Washington Capitals

Fehérváry prihrával na poisťujúci gól Capitals, ktorý v 59. min padol do prázdnej bránky.

Slovenský obranca si pripísal 19 minút a 11 sekúnd na ľade, rozdal sedem hitov, pridal tri zblokované strely. Na trestnej lavici sedel dve minúty za narazenie.

New Jersey Devils 1:2 New York Rangers

Medzi žrďami New Yorku Rangers sa predstavil Jaroslav Halák. Z 15 striel smerujúcich na bránu neinkasoval ani raz.

Na ľad prišiel v polovici stretnutia s New Jersey za nepriaznivého stavu 0:1, Rangers následne duel otočili na 2:1 vo svoj prospech.

V drese domácich nastúpil Šimon Nemec. V štatistikách mu svieti 20 minút a 38 sekúnd, len dvaja jeho spoluhráči mali viac. Čerstvo draftovaný obranca dvakrát strieľal, pripísaný má bodyček i blok.

Edmonton Oilers 2:1 Calgary Flames

Do bitky o Albertu zasiahol Adam Ružička. Jeho ice time sa zastavil na 16 minútach a 25 sekundách, z toho takmer tri minúty strávil na ľade počas presiloviek. Vyhral jedno vhadzovanie z troch, v kolónke hity mu svieti jednotka.