Fehérváry víťazne, štvorbodový Kuznecov a fantastická zadovka Ovečkina

Síce s mínusovým bodom, ale Fehérváry sa mohol tešiť z triumfu.
Síce s mínusovým bodom, ale Fehérváry sa mohol tešiť z triumfu. Profimedia
Druhý deň v rade sa v kanadsko-americkej NHL odohrali len tri zápasy. V akcii sme videli jediného Slováka.

Washington Capitals - Edmonton Oilers 5:4

Slovenský obranca Martin Fehérváry má za sebou duel s ice-timeom 22 minút a 33 sekúnd, v ktorom si pripísal jednu mínusku, strelu, dva bodyčeky a dva bloky.

Jeho Washington porazil Edmonton 5:4 najmä vďaka dvom gólom a dvom asistenciám Jevgenija Kuznecova, ktorý strelil aj rozhodujúci zásah v čase 58:09 po fantastickej zadovke Alexandra Ovečkina

Connor McDavid odohral svoj 500. zápas v profilige s bilanciou 1+1, avšak na body pre kanadský tím to nestačilo.

New York Islanders - Calgary Flames 4:3 pp

Iľja Sorokin a jeho 43 zákrokov dopomohli k triumfu Islanders nad Flames po predĺžení. Mathew Barzal bol pri troch zásahoch svojho tímu pomocou asistencií. Nabíjal aj na víťaznú trefu Noaha Dobsona po riadnom hracom čase.

Domáci prehrávali 0:1 i 1:3, ale boli to oni, kto brali plné dva body. Calgary hralo znovu bez Adama Ružičku, ktorý v aktuálnej sezóne NHL odohral doposiaľ jediné stretnutie.

Boston Bruins - St. Louis Blues 3:1

Siedma prehra po sebe prischla na konto St. Louis, ktoré nestačilo na Boston.

O tom, že sa na konci budú tešiť hráči Bruins, rozhodol presilovkovým zásahom v čase 52:45 Patrice Bergeron. Jediným viacbodovým hráčom súboja bol Brad Marchand s dvomi asistenciami.