Čaro pominulo, prvá prehra od mája minulého roka. Leverkusen nestačil na Lipsko

Sklamaní hráči Leverkusenu.
Sklamaní hráči Leverkusenu.Profimedia
Futbalisti Bayeru Leverkusen podľahli v sobotňajšom šlágri 2. kola Bundesligy doma Lipsku 2:3 a utrpeli prvú prehru v najvyššej nemeckej súťaži od 27. mája 2023. Úradujúci majster bol predtým v lige nezdolaný v 35 zápasoch v sérii.

Leverkusen - Lipsko 2:3

Posledný celok, ktorý sa mohol pochváliť triumfom nad "nezdolateľným" Leverkusenom, bol Bochum pred 462 dňami v ročníku 22/23 (3:0). Farmaceuti, ktorí v minulej sezóne získali bundesligový titul bez jedinej prehry, pritom viedli na konci prvého polčasu po góloch Jeremieho Frimponga a Alejandra Grimalda 2:0.

Hostia však v siedmej minúte nadstaveného času úvodného dejstva znížili zásluhou Kevina Kampla a po zmene strán zavŕšili obrat dvoma zásahmi Loisa Opendu. Lipsko dokázalo zdolať Bayer po sérii troch prehier vo vzájomných zápasoch. So šiestimi bodmi sa dostalo priebežne na čelo tabuľky, Leverkusen má na konte stále tri body za víťazstvo 3:2 v Mönchengladbachu v ligovej ouvertúre.