Hradecký s jubilejným štartom za Bayer, Vavro pomohol Wolfsburgu k čistému kontu

Peter Žember / ČTK
Denis Vavro odohral plnú minutáž.
Denis Vavro odohral plnú minutáž.ČTK / imago sportfotodienst / BEAUTIFUL SPORTS/Buriakov
V sobotnom programe 8. kole Bundesligy nechýbala na trávniku ani slovenská stopa. Dominik Javorček (21) sledoval prehru v Stuttgarte z lavičky. Jeho krajan Denis Vavro (28), naopak, odohral za Wolfsburg celý zápas, jeho tím remizoval s nováčikom St. Pauli 0:0.

Brémy - Leverkusen 2:2

V Brémach uzavrel Boniface prvú polhodinu gólom po Frimpongovom centri, ktorý bol jeho šiestym v sezóne, čím sa posunul na tretie miesto v tabuľke strelcov. Na Marmousha z Frankfurtu stráca tri zásahy. Werder vyrovnal v 74. minúte hlavičkou Duckscha, ale o tri minúty neskôr poslal Bayer do vedenia vlastným gólom domáci obranca Agu.

Najzaujímavejšie štatistiky.
Najzaujímavejšie štatistiky.Opta by StatsPerform

Brémam sa ešte podarilo získať aspoň bod, v 90. minúte strelou bombou zvnútra šestnástky vyrovnal Schmid. Leverkusen sa napriek remíze posunul na tretie miesto, na prvé stráca päť bodov. Brankár Lukáš Hradecký sa stal prvým zahraničným hráčom, ktorý si pripísal 200 vystúpení za Bayer.