Štvorgólový obrat Dortmundu, Berov druhý gól v sezóne Bochumu na body nestačil

Matúš Bero oslavuje svoj druhý presný zásah v ročníku. Na body však nestačil.
Matúš Bero oslavuje svoj druhý presný zásah v ročníku. Na body však nestačil. TASR / AP Photo / Martin Meissner
Dortmund porazil v predohrávke 5. kola Bundesligy Bochum 4:2, hoci prehrával 0:2. K obratu prispel dvoma gólmi guinejský útočník Serhou Guirassy (28), ktorý prišiel v lete zo Stuttgartu ako druhý najlepší strelec minulej sezóny.

Dortmund - Bochum 4:2

Hostia šokovali favorita hneď v úvodnom polčase dvoma zásahmi v priebehu piatich minút. Otvárací vsietil Matúš Bero. Pre slovenského reprezentanta to bol druhý gól v druhom vystúpení po sebe. Nadviazal na neho holandský spoluhráč De Wit. V závere polčasu však znížil Guirassy.

Najzaujímavejšie štatistiky.
Najzaujímavejšie štatistiky.Opta by StatsPerform

Po hodine hry bol guinejský hráč faulovaný v pokutovom území a Can penaltu premenil. Štvrťhodinu pred koncom Guirassy otočil skóre a o niekoľko minút neskôr pečatil obrat Nmecha. Dortmund je pred víkendovými zápasmi druhý o dva body za Bayernom. Bochum má po piatich kolách stále len bod. Bero hral do 82. minúty.