Haraslínova Sparta nečakane padla so Sigmou. Doma prehrala po takmer roku a pol

Ani Lukáš Haraslín nezabránil prvej prehre Sparty v novom ročníku.
Ani Lukáš Haraslín nezabránil prvej prehre Sparty v novom ročníku.Profimedia / Kamaryt Michal
Sparta Praha v 10. kole Chance ligy nečakane prehrala s Olomoucom 2:3. V najvyššej súťaži prehrala doma prvýkrát od mája minulého roka. V neúplnej tabuľke zostal obhajca titulu druhý o bod za Slaviou, ktorá je jediným neporazeným tímom v súťaži. Navyše má pred sebou nedeľňajšie vršovické derby na pôde Bohemiansu 1905.

Sparta Praha 2:3 Sigma Olomouc

Sparťania viedli od 12. minúty zásluhou Victora Olatunjiho. V rozmedzí 68. a 78. minúty však prvými zásahmi v českej súťaži Yunusa Muritala a striedajúceho Jana Fialu hostia otočili skóre. O sedem minút neskôr pridal poistku Filip Zorvan. Následne videl Jáchym Šíp druhú žltú kartu a na ihrisku tak vydržal necelú štvrťhodinu.

Najzaujímavejšie štatistiky.
Najzaujímavejšie štatistiky.Opta by StatsPerform

Náhradník Ermal Krasniqi síce znížil, ale úradujúci majstri neodvrátili prehru ani za viac ako osem minút nadstavenia. V lige prehrali po 19 zápasoch. V ďalšom kole sa predstavia na Slavii. Lukáš Haraslín odohral plnú minutáž. V 82. minúte videl žltú kartu. Strelecky bol najaktívnejší zo všetkých, keď vyslal šesť pokusov.