Vydarený večer Mráza, gólom rozhodol o troch bodoch Lublinu

Mráz (vpravo) na archívnej fotografii v drese Lublinu v minulej sezóne.
Mráz (vpravo) na archívnej fotografii v drese Lublinu v minulej sezóne.Profimedia
Slovenský futbalista Samuel Mráz (27) bol ústrednou postavou piatkového zápasu 2. kola poľskej Ekstraklasy. Dvadsaťsedemročný útočník sa gólom zo 71. minúty podieľal na víťazstve Motoru Lublin na ihrisku Lechie Gdansk 2:0.

Gdansk - Lublin 0:2

Na jeho presný zásah nadviazal o tri minúty Piotr Ceglarz. Spolu s Mrázom sa z trojbodového zisku nováčika tešil aj jeho krajan a obranca Marek Kristián Bartoš. V drese domácich odohral 40 minút Tomáš Bobček. Ich tím si pripísal do tabuľky prvé body, predtým v 1. kole prehral doma s Rakówom Čenstochová 0:2.

Rodák z Malaciek pôsobí v Lubline od februára tohto roka. Predtým pôsobil v gréckom Volose či Spezii, ktorá ho postupne poslala hosťovať do Slovana Bratislava, Mirandésu a Anorthosisu. Mráz sa v Poľsku okamžite aklimatizoval, v minulom ročníku odohral 16 ligových stretnutí a zaznamenal šesť gólov.