Trafford zostáva nepokorený, Anglicko je v semifinále ME U21. Ďalej ide aj Ukrajina

Anthony Gordon rozhodol štvrťfinále proti Portugalsku, keď skóroval po peknej kombinácii.AFP
Anglicko vyhralo svoj štvrtý zápas na ME do 21 rokov, keď vo štvrťfinále zdolalo Portugalsko 1:0 a vďaka gólu Anthonyho Gordona (22) si zabezpečilo účasť medzi najlepšou štvoricou. V stredajšom semifinále sa stretne s Izraelom v repríze zápasu skupinovej fázy. Posledným postupujúcim sa stala Ukrajina, ktorá zdolala Francúzsko 3:1.

Anglicko - Portugalsko 1:0

Anglicko sa medzi štyri najlepšie tímy na ME U21 prebojovalo prvýkrát od roku 2017. Základ úspechu si vybudovalo v 34. minúte, keď po krásnej kombinácii skóroval Gordon. To napokon "Albionu" stačilo na postup, hoci v druhom polčase bol pod tlakom.

Brankár James Trafford, odchovanec Manchestru City s menom pripomínajúcim štadión konkurenčného United, totiž zostal bezchybný a udržal si čisté konto, rovnako ako vo všetkých zápasoch skupinovej fázy.

Štatistiky zápasu.
Štatistiky zápasu.Flashscore

Francúzsko - Ukrajina 1:3

Francúzi sa v 19. minúte ujali vedenia, húževnatý súper však ešte do polčasu otočil skóre a následne gólovo podtrhol dôležité víťazstvo. Ukrajinci zabojujú o finále v stredajšom dueli proti Španielom.