Slovenské reprezentantky v poslednom dueli skupiny remizovali s Izraelom, čaká ich baráž

Archívna snímka z nástupu proti Srbkám.
Archívna snímka z nástupu proti Srbkám.TASR
Slovenské futbalistky postúpili do baráže v kvalifikácii ME 2025. V záverečnom šiestom zápase 2. skupiny B-divízie remizovali s Izraelom 2:2 a v tabuľke obsadili konečné 3. miesto. V priamom súboji o tretiu priečku im proti Izraelu stačila nielen remíza, ale aj prehra o jeden gól, keďže v prvom vzájomnom zápase zvíťazili 2:0.

Izrael - Slovensko 2:2

Zápas sa hral z bezpečnostných dôvodov bez divákov na neutrálnej pôde v maďarskom Budaörsi. Slovenky mali ideálny vstup do stretnutia, keď v 14. minúte Košíková otvorila skóre. Izraelčankám však vyšiel záver prvého dejstva, v 37. minúte vyrovnala Selimhodzičová a v štvrtej minúte nadstaveného času Elinavová otočila skóre na ich stranu.

Tabuľka
Tabuľka Flashscore

Aj tesná prehra by znamenala postup Sloveniek, a tak ich súperky riskovali. Postupovú definitívu zariadila v 89. minúte striedajúca Bogorová, ktorá po štyroch minútach na trávniku vyrovnala na konečných 2:2.