Barcelona v El Clásicu nedala šancu Realu Madrid, vyhrala o štyri góly

Flashscore
Barcelona jednoznačne ovládla El Clásico.
Barcelona jednoznačne ovládla El Clásico. JUANJO MARTIN / EPA / Profimedia
Futbalisti Barcelony vyhrali v 11. kole španielskej La Ligy na pôde Realu Madrid hladko 4:0 a na čele tabuľky majú náskok šiestich bodov pred svojim rivalom.

Real Madrid - Barcelona 0:4

Kylian Mbappé odohral svoje prvé El Clásico, ale už počas prvého polčasu sa šesťkát ocitol v postavení mimo hry. Od sezóny 2016/17 bol viackrát iba mimo hry Karim Benzema (7). V prvom polčase sa veľa zaujímavých situácií nestalo. Po zmene strán to však vyzeralo úplne inak.

Dvakrát po sebe sa presadil poľský útočník Robert Lewandowski, ktorý má na konte už štrnásť ligových zásahov. Jeho zásluhou sa Barcelona postarala o víťazstvo, ktoré bolo prvé pre Real Madrid po 42 ligových zápasoch prvé. Biely balet však nedokázal vyhrať 43. duel v v La Lige po sebe.

Blaugranas tak naďalej držia rekord v počet duelov bez prehry (43), pričom biely balet ukončil svoju sériu výhier na čísle (42). Naposledy vyhral niektorý z týchto tímov vo vzájomnom zápase aspoň štyri góly vo februári 2022, vtedy to bola takisto Barcelona.