Benzema sa rozlúčil gólom. Osasuna ide do Európy, Valladolid do druhej ligy

Karim Benzema skóroval z pokutového kopu vo svojom poslednom zápase za Real Madrid. AFP
Karim Benzema (35) sa pri domácej remíze 1:1 s Bilbaom postaral o svoju derniéru v drese Realu Madrid gólom a asistenciou. "Bielemu baletu" tak pomohol obhájiť pozíciu vicemajstra La Ligy pred Atléticom, ktoré remizovalo 2:2 na pôde Villarrealu. Siedme miesto v tabuľke, a teda aj v predkole Európskej ligy, si v poslednom kole najvyššej španielskej súťaže udržala Osasuna vďaka víťazstvu 2:1 nad Gironou. O treťom zostupujúcom sa rozhodlo v záverečných večerných zápasoch, stal sa ním Valladolid.

Mallorca - Rayo Vallecano 3:0 (1:0)

Góly: 51. Muriqi, 71. Copete, 90+4. Á. Rodriguez

Hostia mali na rozdiel od svojho súpera stále o čo hrať. V nahustenej tabuľke zaostávali za siedmym miestom, ktoré zaručuje postup do EKL, len o jeden bod.

Hoci prvý polčas zápasu bol viac v ich prospech, krátko po zmene strán napokon rozhodol o domácom triumfe Vedat Muriqi a v 71. minúte ho nasledoval José Copete.

Hodnotenie hráčov.
Hodnotenie hráčov.Flashscore

Osasuna - Girona 2:1 (0:0)

Góly: 52. a 55. Budimir - 75. Reinier

Osasuna si zabezpečila účasť v kvalifikácii EKL, o pohároch rozhodli dva presné zásahy chorvátskeho útočníka Anteho Budimira na začiatku druhého polčasu. Tím z Pamplony má za sebou veľmi úspešnú sezónu.

V domácej súťaži vylepšili minuloročný výsledok a dostali sa do finále Copa del Rey. "Los Rojillos" nakuknú na európsku scénu prvýkrát od sezóny 2006/07, keď sa po úspešnej ceste pohárom UEFA dostali do semifinále.

Štatistika zápasu
Štatistika zápasuOpta by Stats Perform

Real Madrid - Athletic Bilbao 1:1 (0:0)

Góly: 72. Benzema (pen.) - 49. Sancet

Hostia boli počas zápasu prekvapivo bližšie k streleniu gólu a do vedenia ich poslal Oihan Sancet.

O konečnú deľbu bodov sa postaral dlhoročný hrdina madridských tribún Benzema, ktorý sa v tomto zápase spolu s niekoľkými ďalšími spoluhráčmi rozlúčil s "bielym baletom".

Hodnotenie aktérov duelu.
Hodnotenie aktérov duelu.Flashscore

Real Sociedad - Sevilla 2:1 (1:0)

Góly: 28. Méndez, 73. Cho - 77. Lamela

Prvý gól strelil Brais Méndez nádherne umiestnenou strelou krátko pred polhodinou hry, po ktorej v druhom polčase zaznamenal víťazný gól Momo Cho.

Oba tímy išli do zápasu s istotou účasti v ďalšom ročníku Ligy majstrov. Kým Real Sociedad sa kvalifikoval zo štvrtého miesta v tabuľke, Sevilla si zabezpečila milionársku súťaž opätovným triumfom v Európskej lige.

Villarreal - Atlético Madrid 2:2 (1:1)

Góly: 9. Jackson, 90+3. Pascual - 18. a 56. Á. Correa

Nádeje hostí dlho držalo produktívne duo zakončovateľa Ángela Correu a nahrávača Antoina Griezmanna, no v tretej minúte nadstaveného času im urobil čiaru cez rozpočet Jorge Pascual.

Espanyol - Almería 3:3 (1:1)

Góly: 13. Puado, 49. Pierre-Gabriel, 73. Koleosho - 10. Touré, 58. a 88. z penalty Embarba)

Valladolid - Getafe 0:0