Greif inkasoval, potom zatiahol roletu. Malorka zdolala Betis a poskočila na piate miesto

Greif podal v pondelkovej dohrávke veľmi dobrý výkon.
Greif podal v pondelkovej dohrávke veľmi dobrý výkon.PRESSINPHOTO SPORTS AGENCY / Alamy / Alamy / Profimedia
Futbalisti Malorky vyhrali v pondelkovej dohrávke 6. kola španielskej La Ligy na pôde Betisu a v tabuľke poskočili už na piate miesto, kde majú jedenásť bodov.

Real Betis - Malorka 1:2

V základnej zostave Malorky nastúpili slovenskí futbalisti Dominik Greif a Martin Valjent. Prvý menovaný brankár hostí inkasoval už na úvod z kopačky Lo Celsa, ktorý sa v ostatných dvoch stretnutiach presadil trikrát, ale potom zatiahol roletu a kryl ďalších päť streleckých pokusov smerujúcich na jeho bránu.

Výborné reflexívne zákroky predviedol hlavne pri možnostiach, ktoré mali Avila či Ruibal. Dvadsaťsedemročný gólman nastúpil v tejto sezóne piaty raz.

Skúsený stredopoliar Rodríguez rýchlo vyrovnával na 1:1. V nadstavenom čase druhého polčasu sa hrdinom hostí stal Valery, na ktorého defenzíva sevillského tímu pri bránení rohového kopu úplne zabudla. Obranca Valjent strávil na ihrisku 77 minút, potom ho vymenil Copete.