Duel Haraslína s Vavrom víťaza nespoznal, Raków zdolal Szökeho Aris

Haraslín spálil veľkú príležitosť.
Haraslín spálil veľkú príležitosť.Profimedia
Futbalisti Sparty Praha uhrali bezgólovú remízu v úvodnom zápase 3. predkola Ligy majstrov na pôde FC Kodaň. V utorkovom stretnutí mal prevahu dánsky tím, no nedokázal zužitkovať svoje šance, hostia si vypracovali len jednu strelu na bránu.

V domácom drese odohral celý duel slovenský reprezentačný obranca Denis Vavro, na druhej strane bol do 76. minúty na ihrisku Lukáš Haraslín. Ten mal veľkú príležitosť už v 12. minúte, keď sa dostal za obranu, kľučkou obišiel brankára, ale tiesnený spadol a nezakončil. Kodaň trafila dvakrát brvno, svoj tlak vystupňovala v závere, no hosťom pomohol ich dánsky brankár Peter Vindahl. Pred domácou odvetou, ktorá sa bude hrať 15. augusta, si tak udržali dobrú šancu na postup.

V ďalšom zápase zvíťazil Raków Čenstochová doma nad cyperským Arisom Limassol 2:0. V drese hostí odohral prvý polčas slovenský stredopoliar Július Szöke. Zdolaný tím z tohto dvojzápasu bude súperom Slovana Bratislava v play-off Európskej ligy v prípade, že slovenský majster vypadne s Maccabi Haifa.

Klaksvík z Faerských ostrovov pokračuje v pozoruhodnom ťažení, keď doma zdolal nórske Molde 2:1.

Hodnotenie aktérov duelu Kodaň - Sparta.