Galatasaray sa na víťazstvo v kvalifikácii LM poriadne nadrel, triumf oslavuje aj Braga

Turecký klub rozhodol v závere.
Turecký klub rozhodol v závere.Profimedia
Braga v úvodnom zápase play-off Ligy majstrov zdolala doma Panathinaikos Atény 2:1. Bezgólovú remízu uhral na svojom trávniku izraelský klub Maccabi Haifa, ktorý vyradil v 3. predkole Slovan Bratislava. V stredu remizoval 0:0 so švajčiarskym Young Boys Bern. Galatasaray porazil Molde.

Molde - Galatasaray 2:3

Domáci zaskočili tureckého favorita skvelým začiatkom a skorým vedením, no ten dvoma gólmi v priebehu štyroch minút v prvom polčase otočil vývoj zápasu. Keď sa už zdalo, že sa skóre po góle Kristoffera Haugena v 56. minúte nezmení, posledné slovo mali hostia a Fredrik Midtsjö v tretej minúte nadstaveného času strelil víťazný zásah.

Braga - Panathinaikos 2:1

Zatiaľ čo úvodné dejstvo ponúklo opatrný futbal s minimom gólových príležitostí, po zmene strán sa obraz hry zmenil a domáci sa ujali vedenia po zásahu Abela Ruiza z 51. minúty. Poistku v podobe víťazného gólu pridal Álvaro Djaló a portugalský tím bude cestovať do Atén vo výhodnejšej pozícii. Mladý český brankár Lukáš Horníček strávil celý zápas na lavičke náhradníkov.

Maccabi - YB Bern 0:0