Mladíci Slovana motivovali seniorov, z Katalánska sa vracajú s prvým bodom

Belasí mladíci vydolovali v mládežníckej Lige majstrov prvý bod.
Belasí mladíci vydolovali v mládežníckej Lige majstrov prvý bod.ČTK / imago sportfotodienst / IMAGO / Profimedia
Futbalisti ŠK Slovan Bratislava do 19 rokov získali svoj prvý bod v mládežníckej Lige majstrov. Po prehrách 0:4 so Celticom Glasgow a Manchestrom City remizovali v utorok na ihrisku španielskej Girony 2:2.

Girona U19 - Slovan Bratislava U19 2:2

Domácich poslal do vedenia v tretej minúte obranca David Escoda Suner. Belasí ešte do polčasu otočili skóre po góloch Alexeja Maroša a Samuela Murára. V 44. minúte však dostal červenú kartu Šimon Held. Arbiter ho poslal predčasne pod sprchy po druhej žltej. Prvú videl krátko po polhodine hry.

Girona využila presilovku v 66. minúte. Na konečných 2:2 upravil Nacho Plaza. Napriek prevahe o jedného muža v poli naviac a výraznému tlaku, podali mladíci Slovana heroický výkon. Celkovo čelili 26 strelám, z toho sedemnásť vyslal katalánsky tím po zmene strán. Do priestoru brány sedem a päť v druhom dejstve. Vo večernom zápase od 21:00 nastúpi proti Girone aj A-tím belasých.