Mladíci Slovana sa proti rovesníkom zo Celticu nepresadili, na úvod prehrali

Cummings strieľa druhý gól do siete brankára Baloga.
Cummings strieľa druhý gól do siete brankára Baloga.IAN MACNICOL / GETTY IMAGES EUROPE / Getty Images via AFP
Futbalisti ŠK Slovan Bratislava do 19 rokov vstúpili do mládežníckej Ligy majstrov hladkou prehrou. Vo svojom úvodnom vystúpení v ligovej fáze UEFA Youth League podľahli škótskemu Celticu Glasgow na jeho pôde 0:4.

Celtic Glasgow U19 - Slovan Bratislava U19 4:0

Belasým mládežníkom sa otvorila zaujímavá príležitosť porovnať svoje sily a schopnosti s futbalistami zo svetových akadémií. Hráči trénera Michala Suchomela nastúpia s rovnakými súpermi, ako hlavné mužstvo bratislavského Slovana. Domáce vystúpenia, podľa klubovej webstránky, odohrajú mladíci na štadióne v Senci.

Dede v súboji s belasým Denkom.
Dede v súboji s belasým Denkom.AFP / Ian MacNicol / GETTY IMAGES EUROPE

Na trávniku Lesser Hampden však so Celticom prehrávali krátko po dvadsiatej minúte dvojgólovým rozdielom.  Belasí mohli viesť hneď na začiatku, no Maroš samostatný nájazd nevyužil. Oba úvodné zásahy domácich strelil Cummings. Osemnásťročný zakončovateľ si preniesol streleckú formu z ligy, v ktorej v siedmich súbojoch nastrieľal desať zásahov. Po zmene strán na neho nadviazal v 47. minúte Turley a v samom závere pečatil rezultát striedajúci Isiguzo.