Napriek oslabeniu Lens zdolal Reims a naďalej stíha PSG na čele tabuľky

Futbalisti Lens vybojovali cenný triumf. Z druhého miesta strácajú na PSG tri body.Profimedia
V 35. kole francúzskej ligy Lens otočil domáci zápas s Reimsom a po víťazstve 2:1 zostal v boji o titul. Druhý tím tabuľky zaostáva za vedúcim Parížom-Saint Germain o tri body, ale obhajca titulu má pred sebou sobotňajší zápas s Ajacciom.

Lens - Reims 2:1 (1:1)

Góly: 40. Frankowski (11 m), 55. Fofana - 23. Balogun (11 m), ČK: 19. Danso (Lens)

Lens vyhral štvrtýkrát v rade, hoci v 18. minúte prišiel o vylúčeného Dunsa. Po jeho faule premenil hosťujúci Balogun pokutový kop. Z rovnakej pozície ale v 40. minúte vyrovnal Frankowski. Domáci hnaní túžbou po troch bodoch si zaistili triumf po prestávke. Kapitán Fofana v 55. minúte otočil skóre. Prebral si prihrávku od Machadu, obišiel dvojicu protihráčov a prízemnou strelou k žrdi nedal brankárovi žiadnu šancu. Hráčom Lensu chýba krok od zaistenia si účasti v budúcosezónnej edícii Ligy majstrov, ktorú si naposledy zahrali pred 21 rokmi. V ostatných piatich kolách Reims prehralo po štvrtý raz. Patrí mu 10. priečka s 50 bodmi.