Škriniar s premiérovým štartom v novom ročníku, Paríž otáčal doma s Brestom

Škriniar sa raduje so spoluhráčmi z gólu svojho tímu.
Škriniar sa raduje so spoluhráčmi z gólu svojho tímu.GEOFFROY VAN DER HASSELT / AFP
Úradujúci francúzsky futbalový majster Paríž St. Germain si aj po 4. kole Ligue 1 drží stopercentnú bilanciu. V sobotu zdolal Stade Brest aj vďaka dvom gólom Ousmaneho Dembélého (27) 3:1. Do zostavy PSG sa vrátil slovenský obranca Milan Škriniar (29), ktorý odohral na stopérskom poste celý zápas.

PSG - Brest 3:1

PSG vedie tabuľku o dva body pred dvojicou Marseille/Monako. Milan Škriniar sa na trávnikoch v Ligue objavil premiérovo od konca minulého ročníka. V úvodných troch kolách príležitosť od trénera Enriqueho nedostal. Dve presedel na lavičke, jeden sledoval z tribúny.

Najzaujímavejšie štatistiky.
Najzaujímavejšie štatistiky.Opta by StatsPerform

Nielen pre neho, ale pre celý Paríž sa súboj s Brestom nevyvíjal vôbec dobre. V 29. minúte po faule Mendesa premenili hostia penaltu. Z bieleho bodu sa nemýlil Del Castillo. Domáci však ešte do konca prvého dejstva vyrovnali, keď sa presadil Dembélé. Parížania po zmene strán strelili v priebehu dvoch minút ďalšie dva zásahy vďaka Ruizovi a opäť Dembélému. V Ligue 1 tak zostávajú stopercentní aj po štvrtom kole.

Marseille -Nice 2:0

Auxerre - Monako 0:3