Ďalšie prekvapenie v juhoamerickej kvalifikácii. Uruguaj nezvládol rolu favorita proti Peru

Futbalisti Peru prekvapujúco porazili Uruguaj.
Futbalisti Peru prekvapujúco porazili Uruguaj.Photo by ERNESTO BENAVIDES / AFP
Futbalisti Uruguaja prehrali v 9. kole juhoamerickej kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta na pôde outsidera z Peru 0:1 a nevyužili šancu dostať sa na druhé miesto v tabuľke pred Kolumbiu. Miguel Araujo (29) strelil v 88. minúte hlavou gól, ktorým zabezpečil Peruáncom prvé víťazstvo v kvalifikácii a dostal svoj tím z posledného miesta o bod pred Čile.

Peru - Uruguaj 1:0

Uruguaj v Lime premrhal dobré príležitosti na skórovanie najmä v prvom polčase, keď sa proti domácemu brankárovi Pedrovi Gallesovi nepresadili opory z európskych líg Federico Valverde, Darwin Núñez a Maximiliano Araújo.

"Beriem na seba zodpovednosť za to, že sme si v druhom dejstve vytvorili tak málo šancí s hráčmi, ktorých sme mali v strede poľa a v útoku," povedal argentínsky tréner porazeného tímu Marcelo Bielsa.

Uruguaj zostal v tabuľke zóny CONMEBOL tretí za Kolumbiou, ktorá vo štvrtok utrpela prvú kvalifikačnú prehru v Bolívii a štyri body za vedúcou Argentínou. Z 10-člennej skupiny postúpi na MS 2026 šesť tímov.