Rusnák režisérom výhry Seattlu, bol pri všetkých góloch a stal sa mužom zápasu

Albert Rusnák je ťahúňom zámorského tímu.
Albert Rusnák je ťahúňom zámorského tímu. Profimedia / ČTK / AP / Ethan Cairns
Slovenský futbalista Albert Rusnák (30) sa výraznou mierou podieľal na hladkom víťazstve Seattlu Sounders v dueli zámorskej MLS na ihrisku Vancouveru Whitecaps 3:0. Zaznamenal jeden gól a bol aj pri ďalších dvoch zásahoch svojho tímu.

Vancouver - Seattle 0:3

Po rohovom kope Rusnáka sa hostia ujali vedenia v 14. minúte, keď loptu v šestnástke posunul Jordan Morris na Georgiho Minoungoua a ten strelil svoj premiérový gól v MLS. Slovenský stredopoliar potom zvýšil v 65. minúte na 2:0 z pokutového kopu a o dve minúty neskôr prihral v prečíslení na tretí gól v podaní Paula Rothrocka.

Tím zo Seattlu sa tak posunul v záverečnej fáze základnej časti na tretiu priečku tabuľky Západnej konferencie MLS. Rusnák má v 30 dueloch prebiehajúcej sezóny bilanciu deväť gólov a 15 asistencií.