Zlaté Moravce opäť stratili, doma nestačili v predohrávke na Šamorín

Hráči ViOn-u prehrali v druhom kole po sebe.
Hráči ViOn-u prehrali v druhom kole po sebe.Jozef Bedej
O predohrávku 9. kola MONACObet ligy sa postaral domáci ViOn, ktorý vo svojej aréne hostil, prekvapivo rozbehnutý, Šamorín. Hostia sa od Žitavy vracali domov s tromi bodmi po víťazstve 2:1.

Zlaté Moravce - Šamorín 1:2

Hráči Šamorínu vstúpili do stretnutia ideálne. Už v štvrtej minúte sa otvoril skóre Plyush. Pre 20-ročného Ukrajinca to bol tretí presný zásah z ostatných piatich vystúpení. Zverenci Romana Hudeca naň odpovedali pomerne rýchlo. V 21. minúte vyrovnával Suľa. Pre obrancu ViOn-u to bol, pre zmenu, premiérový gól v prebiehajúcom ročníku.

Neúplná tabuľka 2. ligy.
Neúplná tabuľka 2. ligy.Flashscore

O trojbodový zásah sa ale postaral v samom závere, v 90. minúte, striedajúci Sylla. Šamorínu vystrelil nielen tri body, ale aj štvrtú výhru z uplynulých piatich kôl. Vďaka nej sa mužstvo so 16 bodmi dotiahlo na prvý ViOn. Zlatomoravčania po výbornom úvode, keď neprehrali v prvých piatich stretoch, ťahali za kratší koniec druhý víkend v rade. Z ostatných štyroch zápasov vyhrali iba raz. Cez víkend tak môžu prísť o prvú priečku.