Dvojgólový Martínez. Inter sa dotiahol na čelo tabuľky

Lautaro Martínez strelil svoje premiérové zásahy v prebiehajúcom ročníku.
Lautaro Martínez strelil svoje premiérové zásahy v prebiehajúcom ročníku.LaPresse / ddp USA / Profimedia
Talianska Serie A pokračovala v sobotu 6. kolom. Na programe boli tri zápasy. V tom prvom uspel obhajca majstrovskej trofeje. Inter vyhral v Udine 3:2.

Udinese - Inter 2:3

Aktuálny majster si tak napravil chuť po nevydarenom domácom derby, keď pred týždňom podľahol mestskému rivalovi AC. Práve na neho sa s 11 bodmi dotiahol, rovnako ako na Turín. Ten má však k dobru nedeľný stret s Laziom. Inter začal ideálne, už v prvej minúte viedol po zásahu Frattesiho

Najzaujímavejšie štatistiky.
Najzaujímavejšie štatistiky.Opta by StatsPerform

Domáci krátko po polhodine hry vyrovnali zásluhou Kabaseleho. Lenže streleckú chuť si prinavrátil Lautaro Martínez. Najlepší kanonier minulého ročníka skóroval v tretej nadstavenej minúte prvého dejstva. Prakticky okamžite po návrate z polčasovej prestávky navýšil svojmu tímu druhým zásahom vedenie. Zužitkoval asistenciu Thurama. Od minulej sezóny dokopy piatu. Kozmetickú pečať rezultátu dal v 83. minúte Lucca, no na druhej prehre v rade pre Udinese to nič nezmenilo.

Janov - Juventus (18:00)