Nepomohli ani Suslov s Dudom. Verona dopriala Monze prvú výhru v sezóne

Duda v akcii proti Monze.
Duda v akcii proti Monze.Paola Garbuio / LaPresse / Profimedia
V 8. kole talianskej Serie A sa ako posledný zo všetkých tímov dočkala výhry už aj Monza. Zverenci Alessandra Nestu (48) uspeli na pôde Verony 3:0. V tabuľke sa posunuli z predposledného miesta na 16. pozíciu.

Verona - Monza 0:3

V ostatných siedmich zápasoch strelila Monza iba päť gólov, ale v pondelok večer svoje strelecké trápenie ukončila. Mota otvoril skóre už v ôsmej minúte úspešnou strelou k vzdialenejšej žrdi, čím nadviazal na zásah z predchádzajúceho duelu proti AS Rím (1:1). Bianco štvrťhodinu pred koncom zvýšil na 2:0 a pridal aj poistku. Verona prehrala štvrtý raz z uplynulých piatich vystúpení a je trinásta.

Hostia vyhrali prvý ligový stret od 16. marca tohto roka (1:0 s Cagliari). Zaujímavá je však ich štatistika posledného trojbodového zápisu po troch strelených zásahoch. Stalo sa tak ešte 8. októbra 2023 (3:0 so Salernitanou). Na trávniku nechýbala ani slovenská dvojica. Ondrej Duda videl žltú kartu, ktorá ho zastaví v budúcom kole. Hral do 62. minúty, rovnako ako Tomáš Suslov