Nestačili ani dva góly Kadáka. Luzern podľahol Young Boys Bern

Jakub Kadák sa blysol dvomi presnými zásahmi.
Jakub Kadák sa blysol dvomi presnými zásahmi.Profimedia
Slovenský futbalista Jakub Kadák strelil v nedeľnom zápase švajčiarskej ligy dva góly, ale jeho tím FC Luzern prehral na ihrisku lídra súťaže Young Boys Bern 2:4. Pre 23-ročného stredopoliara to bol tretí a štvrtý presný zásah v tejto ligovej sezóne.

Young Boys Bern - Luzern 4:2

Kadák nastúpil v základnej zostave hostí a odohral 77 minút. Trenčiansky odchovanec najskôr otváral v tretej minúte skóre duelu. Následne o polhodinu neskôr poslal svoj celok po druhý raz do vedenia. Ale ani to nestačilo hosťom na čo i len bod. Líder tabuľky potvrdil svoju kvalitu po zmene stránk, keď tromi zásahmi otočil nepriaznivý vývoj.

Štatistika stretnutia.
Štatistika stretnutia.Flashscore

Luzern zaznamenal trinástu prehru v sezóne. V tabuľke figuruje po 32 kolách na siedmom mieste. Pre Kadáka to bolo 23. ligové vystúpenie v prebiehajúcom ročníku. Presadil sa premiérovo od 4. kola. Paradoxne, aj vtedy mieril presne do siete Young Boys Bern.