Osudové Lichtenštajnsko. Po 20 rokoch zaznamenalo San Maríno prvý súťažný triumf

O historickom víťazstve rozhodol Sensoli.
O historickom víťazstve rozhodol Sensoli.Profimedia
San Maríno, najhorší tím na svete podľa rebríčka FIFA, sa vo štvrtok zapísalo do histórie. V Lige národov porazilo Lichtenštajnsko 1:0 a dosiahlo vôbec prvé súťažné víťazstvo.

San Maríno - Lichtenštajnsko 1:0

Maličká krajina so sotva 30 000 obyvateľmi, obklopená Talianskom, nastúpila na zápas na svojom štadióne v San Maríne. Dosiahla prvé víťazstvo od roku 2004, keď v priateľskom dueli porazila, paradoxne, rovnako Lichtenštajnsko.

V prvom polčase bol hosťom neuznaný gól pre tesný ofsajd, následne San Maríno využilo chybu v ich obrane a v 53. minúte rozhodol Nicko Sensoli. Vo veku 19 rokov ešte nebol ani na svete, keď tím, ktorý je na 210. mieste svetového rebríčka, naposledy vyhral.