Slovenky zvládli prvý duel baráže LN, v Lotyšsku zvíťazili rozdielom triedy

Slovenky si vypracovali ideálne východisko.
Slovenky si vypracovali ideálne východisko.Profimedia
Slovenské futbalistky vyhrali vo štvrtkovom zápase baráže o B-divíziu Ligy národov na pôde Lotyšska 3:0. Odveta je na programe v utorok na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

Lotyšsko - Slovensko 0:3

Slovenky potvrdzovali celý zápas úlohu favoritiek. Domáce futbalistky hrali v hlbokom bloku a nechávali tvorbu hry na svoje súperky. Favoritky mali jednoznačne navrch v držaní lopty, no nič nápaditejšie či nebezpečnejšie dlho nedokázali vymyslieť. Víťazný gól prišiel v 62. minúte v podaní kapitánky Dominiky Škorvánkovej a poistku pridala o desať minút neskôr Tamara Morávková. Konečnú podobu dala rezultátu z pokutového kopu Patrícia Hmírová.

Slovenský tím predtým obsadil v základnej skupine B2 tretie miesto, na Chorvátsko mu chýbal jediný bod. Namiesto baráže o najvyššiu divíziu tak bojuje o udržanie sa v "béčku". Odveta s Lotyšskom je na programe 27. februára o 18:00 v trnavskej City Aréne.