Halák neustál českú légiu z Bostonu, Fehérváry s asistenciou

Halák vyťahoval puk zo siete až päťkrát.
Halák vyťahoval puk zo siete až päťkrát.Profimedia
Brankár Jaroslav Halák (37) má za sebou prvý kompletný zápas v príprave na nový ročník NHL. Gólman Rangers nedokázal priviesť svoje mužstvo k víťazstvu.

New York Rangers - Boston Bruins 4:5

Halák čelil 26 strelám, inkasoval v piatich prípadoch. Úspešnosť zákrokov sa vyšplhala na 80,8 %. Domáci viedli po prvej tretine 3:1, nakoniec ale prehrali 4:5. O tri góly Bostonu v rade sa postarala úvodná formácia čisto v českom zložení - Pavel Zácha, David Krejčí a Dávid Pastrňák.

Washington Capitals - Detroit Red Wings 4:2

Vydarený súboj má za sebou Martin Fehérváry. Obranca Washingtonu odohral bez jedinej sekundy 21 minút, počas ktorých asistoval na záverečný gól duelu Alexandrovi Ovečkinovi. Slovák si pripísal na konto aj dve plusky, blok a štatistiku hitov ovládol s ôsmimi zárezmi.

Winnipeg Jets - Calgary Flames 5:0

Menej sa darilo útočníkovi Calgary Adamovi Ružičkovi, keď jeho tím prehral vo Winnipegu na nulu. Bratislavský rodák nazbieral na ľade 11 minút a 25 sekúnd, z toho dve minúty v početnej výhode. Ružička ako center vyhral 73 % vhadzovaní, pridal dve koncovky na bránu a jeden blok.