Kusko pomohol Olomoucu k triumfu hetrikom, Brnu nestačili ani góly Ďalogu

Kusko bol hviezdou duelu v Olomouci.
Kusko bol hviezdou duelu v Olomouci.Profimedia / ČTK / Peřina Luděk
Hokejisti Olomouca zdolali v 8. kole českej extraligy Hradec Králové 4:1 v zápase, ktorý niesol hlavne slovenský rukopis. Víťazstvá oslavujú aj hráči Třinca, Karlových Varov, Sparty a Pardubíc.

Slovenský hokejový útočník Silvester Kusko zaznamenal hetrik. Svojho krajana v bránke súpera Stanislava Škorvánka prekonal v 30. minúte, keď otvoril skóre duelu, v 37. minúte zvýšil na 2:0 a v 52. na 4:0. Hanáci si pripísali štvrté víťazstvo v sezóne, všetky dosiahli v uplynulých piatich dueloch.

Úradujúci šampióni z Třinca zdolali Liberec 6:3, v drese víťazov sa presadili traja Slováci - Libor Hudáček, Patrik Hrehorčák a Marko Daňo, ktorý pridal aj asistenciu. Do streleckej listiny sa zapísali aj dvaja Slováci z tímu Brna, Kometa však prehrala v Karlových Varoch 4:5 po predĺžení. Nestačili tak dva zásahy Mareka Ďalogu a jeden Tomáša Marcinka.

Rekordná víťazná séria Litvínova sa skončila na čísle sedem. Lídra tabuľky ako prvé v sezóne zdolali Pardubice, ktoré triumfovali doma 3:1.