Tretie čisté konto Škorvánka. Jediným piatkovým slovenským strelcom Roman

TASR
Škorvánek svojím výkonom pomohol Hradcu k výhre.
Škorvánek svojím výkonom pomohol Hradcu k výhre.ČTK / Taneček David / Profimedia
Slovenský hokejový brankár Stanislav Škorvánek (28) si v piatkovom zápase 14. kola českej extraligy udržal tretíkrát v sezóne čisté konto. Proti Litvínovu zneškodnil všetkých 23 striel hostí, ktorí prehrali 0:2. Hradec Králové dosiahol piate víťazstvo v rade a na priebežne tretí Litvínov stráca dva body.

Hokejisti HC Sparta Praha zvíťazili na ľade Třinca 3:2 po samostatných nájazdoch. V drese domácich skóroval útočník Miloš Roman. Ten bol napokon jediný slovenský hokejista, ktorý skóroval v piatkových zápasoch. Po jednej asistencii si pripísali Juraj Mikuš z Vítkovíc, Róbert Lantoši, Martin Faško-Rudáš s Ryanom Petrovickým z Liberca, Kristián Pospíšil z Brna a Matej Paulovič z Pardubíc.

Hráči HC Motor České Budějovice zvíťazili na ľade HC Energie Karlovy Vary 2:1 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 22. sekunde predĺženia Nick Olesen. Pre hostí to bola prvá výhra v sezóne na ľade súpera.