Trojbodový Tamáši pri 16-gólovej divočine, Gríger a Kollár zariadili výhry svojich tímov

Tamáši prispel k výhre svojho tímu.
Tamáši prispel k výhre svojho tímu.Profimedia / ČTK / Taneček David
Hokejisti Hradca Králové vyhrali v nedeľnom zápase 13. kola najvyššej českej hokejovej súťaže nad Vítkovicami v divokom stretnutí 9:7.

Na strane domácich zaznamenal hneď tri body (1+2) útočník Alex Tamáši. V úvode druhej tretiny vymenil brankár Škorvánek svojho kolegu Novotného. Reprezentančný gólman následne čelil trinástim strelám na bránku, z ktorých inkasoval štyrikrát. Po jednej prihrávke zaznamenali aj obrancovia Mudrák a hosťujúci kapitán Mikuš.

K víťazstvu Libercu prispel prvým gólom Ivan, prihrával mu útočník Faško-Rudáš. Skalický nazbieral dve prihrávky pri úspechu Mladej Boleslavi v Kladne, rovnako dvomi prihrávkami sa prezentoval aj Holešinský. Dávid Gríger strelil v predĺžení víťazný gól pri výhre Karlových Varov proti Pardubiciam.

Andrej Kollár sa postaral o jediný gól Brna v riadnom hracom čase a následne premenil víťazný nájazd v rozstrele, po ktorom sa Kometa tešila z výhry proti Sparte.