Slováci po strate vedenia porazili Švajčiarov, na Hlinka Gretzky Cupe si zahrajú o 5. miesto

Zverenci Martina Dendisa si zahrajú o piate miesto proti Nemecku.
Zverenci Martina Dendisa si zahrajú o piate miesto proti Nemecku.TASR
Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov si na Hlinka Gretzky Cupe 2024 v kanadskom Edmontone pripísala na konto prvé víťazstvo a v piatok o 20:00 si zahrá s Nemeckom o konečné piate miesto. V noci na štvrtok zdolala v dueli A-skupiny Švajčiarsko 3:2 po predĺžení.

Slovensko - Švajčiarsko 3:2 pp

Zverenci trénera Martina Dendisa dlho kráčali za plným bodovým ziskom. Od času 15:01 až do 54:02 viedli po zásahoch Adama Saloňa a Jána Chovana, ale Švajčiari dvoma rýchlymi gólmi v priebehu deviatich sekúnd vyrovnali a poslali duel do predĺženia.

V ňom zabezpečila Slovensku víťazstvo, tretie miesto v skupine pred štvrtým Švajčiarskom a zároveň boj o konečnú piatu pozíciu trefa Michala Svrčeka.

V priamom súboji o víťazstvo v skupine A uspeli domáci Kanaďania, ktorí porazili Švédsko 2:1. Skupinu B ovládli s plným bodovým počtom Česi pred USA, Nemeckom a prekvapivo jednobodovým Fínskom.