Slovensko na úvod Hlinka Gretzky Cupu takmer zaskočilo Švédsko, nakoniec berie bod

Tréner Dendis môže byť so vstupom do turnaja spokojný.
Tréner Dendis môže byť so vstupom do turnaja spokojný.TASR
Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehrala v prvom zápase na prestížnom mládežníckom turnaji Hlinka Gretzky Cup v kanadskom Edmontone proti Švédsku 3:4 po predĺžení. V A-skupine ju ešte čakajú súboje proti Švajčiarsku a Kanade.

Slovensko - Švédsko 3:4 pp

Tre Kronor mali lepší vstup do stretnutia a boli hokejovejším tímom. Navyše po góle Ekberga aj vyhrávali, v druhej tretine sa k nemu pridal aj Klingsell. Presilovú hru na zníženie využil Tomík, avšak Wozniak rovnako v početnej výhode vrátil Švédsku dvojgólové vedenie.

Zverenci trénera Martina Dendisa zvládli veľmi dobre tretie dejstvo, v ktorom najskôr znížil Tomaškovič a o vyrovnanie sa postaral Kazda. Sedem sekúnd pred koncom riadneho hracieho času získalo Slovensko presilovku, tú si prenieslo aj do predĺženia, skórovať nedokázalo, a tak prišiel trest po individuálnej akcii Ekberga.