Debakel o 10 gólov. Juniori Fínska sa so slovenskými mladíkmi nemaznali

Čestný úspech Slovenska zaknihoval Pobežal.
Čestný úspech Slovenska zaknihoval Pobežal.Profimedia / ČTK / Paprskářová Michaela
Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov neuspeli ani vo svojom druhom vystúpení na Turnaji piatich krajín vo švajčiarskom Zugu. Vo štvrtok výrazne podľahli rovesníkom z Fínska. O jediný gól Slovákov sa postaral v druhej tretine Tomáš Pobežal (17).

Slovensko U20 – Fínsko U20  1:11

O tom, kam sa bude zápas uberať a na ktorú stranu listiny strelcov budú pribúdať presné zásahy, začala rozhodovať už prvá tretina. Po úvodných 20 minútach viedli Fíni 3:0. Rovnaký počet gólových momentov predviedli mladí Suomi aj v prostrednom dejstve, to však ponúklo aj slovenskú trefu z hokejky Pobežala.

Množstvo golových rán, ktoré fínsky výber zvládol vyprodukovať počas prvých 40 minút, takmer napodobnil v tretej časti zápasu. Do siete Slovákov smerovalo až päť pukov, posledný tam našiel cestu z hokejky Uronena, ktorý ním zaknihoval svoj hetrik.

Zverencom trénera Ivana Feneša nevyšiel ani úvodný duel, v ktorom podľahli Česku 1:3. Najbližšie ich na turnaji vo Švajčiarsku čakajú súboje so Švédskom a domácim výberom.