Výborný vstup Slovenska do MS U18, Cedzo režíroval výhru nad Českom

Slováci vstúpili do turnaja výborne.
Slováci vstúpili do turnaja výborne.SZĽH
Slovenskí hokejisti zvíťazili v úvodnom zápase na MS do 18 rokov. Vo štvrtkovom stretnutí A-skupiny zdolali vo švajčiarskom meste Porrentruy rovesníkov z Česka 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch a pripísali si prvé dva body do tabuľky.

Rozhodujúci presný zásah premenil v piatej sérii nájazdov útočník Daniel Alexander Jenčko. Slovenských mladíkov čaká v piatok o 18:30 druhý duel proti Švédsku.

Česko – Slovensko 2:3 sn (0:1, 2:1, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 38. Csabi (Jecho, Vochvest), 40. Šalé (Šimek) – 11. Cedzo (Štrbák, Jenčko), 24. Cedzo (Kukumberg, Pišoja), rozhodujúci nájazd: Jenčko

Slovenskí mladíci mohli v úvodnej tretine ťažiť z nedisciplinovanosti svojho súpera. Česi vyprodukovali až päť faulov a z jedného pramenil otvárací gól duelu. V 11. minúte napriahol v presilovej hre z ľavého kruhu Cedzo a prudkou strelou prekonal Hrabala.

Slovenská osemnástka bola strelecky aktívnejšia a v 24. minúte ju poslal do dvojgólového vedenia druhým gólom v zápase Cedzo.

Slováci v závere prostrednej časti urobili v strednom pásme dve chyby, čo Česi nekompromisne potrestali. Českí mladíci sa mohli dostať na koňa, avšak v poslednej sekunde druhého dejstva tím oslabil Eichler, ktorý zozadu narazil Pobežala a videl trest do konca duelu.

Slováci však na začiatku tretej tretiny nedokázali využiť ponúknutú päťminútovú presilovku. Zápas napokon dospel až do samostatných nájazdov, v ktorých sa presadili až traja Slováci a víťazný presný zásah zaznamenal Jenčko.

A-skupina

Kanada – Švédsko 0:8 (0:5, 0:1, 0:2)

Góly: 4. a 42. Stenberg, 5. Nordh, 11. Dower Nilsson, 13. Sandin-Pellikka, 14. Wahlberg, 26. Forsfjäll, 57. Sorum

B-skupina

USA - Lotyšsko 7:1 (0:0, 3:0, 4:1)

Góly: 35. a 45. Smith, 21. Eiserman, 31. Leonard, 41. Moore, 55. Guzzo, 56. Schulz

Fínsko - Švajčiarsko 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Góly: 26. Javentie, 27. Leppä, 52. Halttunen, 58. Nurmi - 37. Braillard, 39. Wagner