Obranca Justin Braun ukončil profesionálnu kariéru

V 36 rokoch sa s kariérou lúči Justin Braun.
V 36 rokoch sa s kariérou lúči Justin Braun.Profimedia
Americký hokejový obranca Justin Braun ukončil kariéru vo veku 36 rokov. V zámorskej NHL odohral dokopy trinásť sezón, počas ktorých pôsobil v troch tímoch.

Brauna si vybralo do profiligy San Jose zo 7. kola draftu v roku 2007. Prvé stretnutia v jeho drese odohral v sezóne 2010/11 a za "žralokov" nastupoval až do konca ročníka 2018/19.

Odvtedy pôsobil vo Philadelphii Flyers s krátkou prestávkou v New Yorku Rangers. V základnej časti odohral dokopy 842 zápasov s bilanciou 34 gólov, 165 asistencií, 317 trestných minút a 23 "plusiek". V play-off pridal 119 štartov a 16 bodov (3+13).

V roku 2016 patril medzi opory obrany San Jose, s ktorým si zahral vo finále Stanleyho pohára. Jeho tím v ňom podľahol Pittsburghu Penguins 2:4 na zápasy.