Slováci zlomili Maďarsko až na konci. V priamom súboji o Miláno vyzvú Kazachstan
Maďarsko - Slovensko 3:7
Slováci začali aktívne a ihneď sa dostali k ohrozeniu súpera v jeho obrannom pásme. Na začiatku tretej minúty však fauloval domáci Koch a Maďari po presnej strele Nilssona využili presilovú hru. Slovenský výber odpovedal rovnakou zbraňou, keď faul Ambrusa potrestal pohotovou dorážkou Hrivík - 1:1.
V polovici tretiny mohol poslať domácich do vedenia Regenda po spätnej prihrávke od Sýkoru. V 13. minúte sa ocitol sám pred brankárom Vayom obranca Gernát, ale jeho zakončenie zmaril bekčekujúci Garát. Slováci stupňovali tlak, následne mali k dispozícii takmer dvojminútovú početnú výhodu o dvoch hráčov.
V nej bol najskôr blízko ku gólu Hudáček, ale jeho strelu zneškodnil Vay. Maďarskému brankárovi pomohla aj žrď po pokuse Lantošiho.
V úvode prostrednej časti volala po góle strela Nemca, ale slovenský obranca mieril iba do Vaya. Skórovať sa podarilo až v 26. minúte Sukeľovi, ktorý najskôr výborne forčekoval pri rozohrávke súpera a následne ťažil z kombinácie Sýkoru a Líšku.
Nepríjemný moment prišiel v polovici stretnutia, keď sa puk smerujúci za slovenskú bránu snažil dokorčuľovať Nemec, ktorého atakoval Bence Horváth, pričom Nemec po strete nekontrolovateľne vletel do mantinelu a po chvíli zamieril do šatne.
Ramsayho mužstvo upokojil v 37. minúte Grman, ktorý si nakorčuľoval pred bránu a iba vložil hokejku do Cingelovej prihrávky. Výraznejšiu aktivitu dokumentovala po 40 minútach aj jednoznačná strelecká prevaha slovenského tímu v pomere 27:7.
Tretie dejstvo prinieslo zaujímavú časť, keď v priebehu 116 sekúnd padli až štyri góly, po dva na oboch stranách. Najskôr poslal domácich do trojgólového vedenia Regenda, na ktorého o 20 sekúnd reagoval Bartalis po zaváhaní Gernáta.
Následne prišiel čas Hudáčka, ktorý individuálnou akciou napodobnil svoj presný zásah z uplynulých MS v Česku. Späť na rozdiel dvoch gólov dal Bartalis. Slováci už záver zvládli v exhibičnom tempe a Tatar s Lantošim v rozmedzí 17 sekúnd upravili na konečných 7:3.
Na ZOH 2026 do Milána a Cortiny d'Ampezzo postúpi iba víťaz každej z troch finálových kvalifikačných skupín. Okrem bratislavskej D-skupiny sa rovnaký turnaj hrá aj v Rige (Lotyšsko, Francúzsko, Slovinsko, Ukrajina) a Aalborgu (Dánsko, Nórsko, Veľká Británia, Japonsko).