O Slovenský pohár si zahrá Žilina proti Považskej Bystrici

Žilina si poradila s Prešovom a zabojuje o pohár.
Žilina si poradila s Prešovom a zabojuje o pohár.Facebook: VLCI Žilina
Hokejisti Žiliny a Považskej Bystrice si zahrajú finále JOJ Šport Slovenského pohára. Vlci v úvode finálového víkendu v Považskej Bystrici zdolali HC Prešov 2:0. Považania v druhom semifinále zvíťazili nad Žiarom nad Hronom 3:2 po predĺžení.

Vlci Žilina - HC Prešov 2:0

Diváci čakali na prvý gól do 36. minúty. Dovtedy si oba tímy vypracovali viacero gólových príležitostí, no brankári Košarišťan a Sabol podržali svoje tímy. Skóre otvoril Bezúch po tom, čo ušiel obrancovi Pavúkovi a prekonal Sabola - 1:0. Náskok Vlkov zvýšil v 45. minúte Beták. Prešovčania sa už v 55. minúte rozhodli pre hru so šiestimi korčuliarmi, ale žilinského brankára Košarišťana neprekonali.

Sumár prvého semifinále.
Sumár prvého semifinále.Flashscore

Žiar nad Hronom - Považská Bystrica 2:3 pp

Považská Bystrica na domácom ľade dvakrát prehrávala, no v 50. minúte vyrovnal na 2:2 Richard Jakubec a duel dospel do predĺženia. V ňom rozhodol v 68. minúte Roman Tománek.