Nitra uzavrela prípravu prehrou. Bystrica zdolala Žilinu, víťazne aj Spišská Nová Ves

Hokejisti Žiliny nestačili na Banskú Bystricu.
Hokejisti Žiliny nestačili na Banskú Bystricu.VLCI Žilina
Hokejisti úradujúceho extraligového majstra HK Nitra podľahli v záverečnom prípravnom zápase pred novou súťažnou sezónou rakúskemu tímu Black Wings Linz 3:5. Bola to pre nich prvá prehra v prípravnom období a zároveň prvá od semifinálovej série play-off v Michalovciach. Hráči Dukly Trenčín podľahli ďalšiemu rakúskemu klubu Viedeň Capitals 1:3.

Hráči Banskej Bystrice si druhýkrát v priebehu štyroch dní poradili s extraligovým nováčikom zo Žiliny. V piatkovom zápase ho na domácom ľade zdolali 3:1. Pre oba tímy išlo o záverečný duel prípravného obdobia.

Prípravu zakončili víťazstvom aj hráči Spišskej Novej Vsi, keď si pred domácimi divákmi poradili s účastníkom druhej najvyššej súťaže HC Prešov 6:1. Predsezónna akvizícia Spišiakov útočník Patrik Števuliak sa na presvedčivom triumfe podieľal čistým hetrikom v priebehu siedmich minút tretej tretiny.