Inter spasil v súboji so Sassuolom dvojgólový Džeko, šláger kola pre AC Miláno

Inter spasil v súboji so Sassuolom dvojgólový Džeko, šláger kola pre AC MilánoProfimedia
Futbalisti milánskeho Interu porazili v prvom zápase 9. kola talianskej Serie A Sassuolo po dvoch góloch Edina Džeka. Mizéria turínskeho Juventusu pokračuje, hráči "Starej dámy" ťahali za kratší koniec v súboji s AC Miláno. Turín zachraňoval bod v závere duelu s Empoli. SSC Neapol využil zaváhanie Atalanty a po výhre 4:1 nad Cremonese sa posunul do čela tabuľky.

Sassuolo - Inter 1:2 (0:1)

Góly: 60. Frattesi - 44. a 75. Džeko

Inter potreboval po posledných ligových nezdaroch naplno bodovať. Mužstvo trénera Inzaghiho si cez týždeň vyšliaplo na slávnu Barcelonu v Lige majstrov a zlepšenú atmosféru v kabíne bolo v súboji so Sassuolom cítiť. Džeko otvoril skóre v 44. minúte, po vyrovnávajúcom zásahu Frattesiho zo 60. minúty sa začalo hrať od začiatku ale o 15 minút neskôr strhol kanonier z Bosny a Hercegoviny víťazstvo na stranu hostí.

Slovenský obranca Interu Milan Škriniar začal na lavičke náhradníkov, do hry sa dostal v 58. minúte, keď vystriedal Danila D'Ambrosia. Inter figuruje v tabuľke na 7. mieste, Sassuolo je priebežne deviate.

AC Miláno - Juventus 2:0 (1:0)

Góly: 45.+1 Tomori, 54. Diaz

Turínsky gigant opäť podal mimoriadne slabý výkon a úradujúci majster z Milána po góloch Tomoriho a Diaza ovládol tempo zápasu. Tréner Massimiliano Allegri bude s najväčšou pravdepodobnosťou čeliť tlaku, keďže fanúšikovia "Starej dámy" dlhodobo žiadajú jeho odchod. Juventus klesol po prehre až na 8. priečku tabuľky, AC sa nachádza na 2. mieste za Neapolom.

Góly: 47. Dessers - 26. Politano, 76. Simeone, 90.+ 2 Lozano, 90.+ 4 Olivera

Najvyššia talianska súťaž má nového lídra. SSC Neapol v zostave aj so Stanislavom Lobotkom nedal šancu nováčikovi Cremonese a po dvoch zlepených góloch v závere duelu sa teší z troch bodov a 1. miesta v tabuľke.

AS Rím - Lecce 2:1 (1:1)

Góly: 6. Smalling, 48. Dybala - 39. Strefezza, ČK: 22. Hjulmand