Jamrichovej sa revanš nepodaril, Hrunčáková začala v Kolumbii výhrou v dvoch setoch

Hrunčáková sa dostala na turnaji WTA 125k do druhého kola.
Hrunčáková sa dostala na turnaji WTA 125k do druhého kola.Profimedia
Tenisová sezóna je v plnom prúde a na Flashscore Správach sa raketa za žiadnych okolností neodkladá do kúta. Výsledky, videá, informácie zo sociálnych sietí - s týmto online spravodajstvom budete mať prehľad o najnovších a najzaujímavejších novinkách zo sveta tenisu. Čo sa deje počas 13. augusta?

23:00 - Svetová dvanástka Daria Kasatkinová vyhrala úvodný zápas na turnaji 1000 v Cincinnati len štvrtýkrát z ôsmich pokusov. Krajanku Jekaterinu Alexandrovovú zdolala 6:4, 6:2 a prerušila sériu troch prehier.

21:20 - Slovenský tenista Norbert Gombos pokračuje na harde v Poľsku do osemfinále. Na challengrovom turnaji Grodzisk Mazowiecki zvládol trojsetovú bitku s Estóncom Glinkom 6:4, 1:6, 6:3.

21:15 - Linda Nosková končí na prvom z dvoch prípravných turnajov pred US Open hneď v 1. kole. Na turnaji WTA 1000 v Cincinnati sa 19-ročná Češka predstavila prvýkrát od prehry s Novozélanďankou Lulu Sunovou v zápase o olympijský bronz vo štvorhre žien. S wimbledonskou štvrťfinalistkou prehrala 4:6, 6:7, keď v druhom sete neudržala vedenie 5:2.

21:00 - Jiří Lehečka sa vrátil víťazstvom po trojmesačnej prestávke spôsobenej únavovou zlomeninou stavca. Na úvod turnaja Masters 1000 v Cincinnati český tenista zdolal argentínskeho antukára Mariana Navoneho 7:6, 6:3, ktorý mimo oranžovú drť prehral aj svoj 9. zápas. Lehečka v druhom kole vyzve Daniila Medvedeva.

20:40 - Slovenská tenistka Tereza Mihalíková zdolala vo štvohre s partnerkou Nichollsovou pár Andrejevová/Pavľučenková v dvoch setoch 6:4, 6:4. Na turnaji Cincinnati pokračuje slovensko-britský pár do osemfinále.

19:50 - Svetová dvadsiatka Sebastián Báez na úvod turnaja Masters 1000 v Cincinnati zdolal domáceho Marcosa Girona 6:4, 5:7, 7:6, hoci jeho súper podával na víťazstvo a v tajbrejku mal dva mečbaly. V druhom kole sa argentínsky tenista stretne buď s Francúzom Ugom Humbertom, alebo Austrálčanom Jordanom Thompsonom.

18:49 - Karolína Plíšková zvládla vstup do generálky na US Open. Na turnaji WTA 1000 v Cincinnati česká šampiónka z roku 2016 začala víťazstvom 7:6, 7:6 nad Viktorijou Tomovovou z Bulharska, hoci urobila 47 nevynútených chýb, päťkrát si neudržala servis a čelila celkovo piatim setbalom. V druhom kole sa 32-ročná Češka stretne buď s Emmou Navarrovou, alebo Mirrou Andrejevovou.

18:20 - Rýchly proces na rovnakom podujatí ITF W75 v rakúskom Amstettene má za sebou druhá a posledná Slovenka Anika Jašková. Do hlavnej fázy sa dostala ako lucky loserka, no proti Talianke Tatiane Pieriovej na antuke nemala šancu, keď jej podľahla za hodinu a desať minút hladko 2:6, 1:6.

17:35 - Renáta Jamrichová sa nerevanšovala za vypadnutie na minulotýždňovom turnaji ITF W50 v Poľsku. Sedemnásťročná Slovenka, ktorá prepla po triumfe na dievčenskom Wimbledone z juniorského na seniorský tenis, prehrala po troch dňoch opäť s o rok staršou Srbkou Miou Rističovou, tentokrát na podujatí W75 v rakúskom Amstettene, za dve hodiny a 35 minút 7:5, 2:6, 4:6. Jamrichová odvrátila na antuke päť mečbalov, avšak na štvrtý pri podaní súperky a celkovo šiesty v stretnutí už bola prikrátka.

15:00 - Po zisku dvoch grandslamových titulov a striebornej medaily na olympijských hrách v Paríži Carlos Alcaraz uviedol, že jedným z jeho hlavných krátkodobých cieľov je ukončiť sezónu na poste svetovej jednotky. Čítajte viac.

03:12 - Alexei Popyrin v Montreale dotiahol životný turnaj až na vrchol. Austrálsky tenista získal v Kanade tretí titul krátko po vystúpení na olympijských hrách a zároveň prvý na podujatí Masters 1000, kde sa doteraz dostal len raz do štvrťfinále. Vo finále 62. hráč sveta zdolal Rusa Andreja Rubľova 6:2, 6:4, pričom ho nezastavilo ani päť členov TOP 20 vrátane troch tenistov elitnej desiatky. Čítajte viac.

Zostrih súboja.
Flashscore

02:55 - Druhý zápas turnaja Masters 1000 v Cincinnati mal bleskový priebeh. Rus Karen Chačanov zdolal Argentínčana Francisca Cerúndola 6:0 a 6:3 za hodinu a päť minút.

02:01 - Viktória Hrunčáková vstúpila do turnaja WTA 125k v kolumbijskej Barranquille víťazstvom 6:2, 6:4 nad Austrálčankou Destanee Aiavovou po 81 minútach 6:2, 6:4. Nenasadená Slovenka sa v 2. kole na harde stretne buď s päťkou turnaja Eminou Bektasovou, alebo Despinou Papamichailovou.

Štatistiky duelu.
Štatistiky duelu.Flashscore

01:40 - Jessica Pegulová si v 30 rokoch odbyla úspešnú premiéru v úlohe obhajkyne titulu. Americká tenistka si na turnaji Canadian Open v Toronte zopakovala minuloročný triumf z Montrealu, keď vo finále zdolala krajanku Amandu Anisimovovú 6:3, 2:6, 6:1 a získala celkovo šiestu trofej, z toho tretiu na podujatí WTA 1000. Čítajte viac.