Lyon stále čaká na víťazstvo, Marseille s prvou prehrou v sezóne a remíza majstraProfimedia
Olympique Lyon natiahol sériu bez víťazstva v najvyššej francúzskej futbalovej súťaži už na päť zápasov. Po štyroch prehrách v rade remizoval v piatkovom dueli 10. kola Ligue 1 doma s FC Toulouse 1:1. Favorit z Marseille na domácom trávniku nestačil na Ajaccio, zaváhal aj majster z Paríža. Monako si poradilo s Montpellierom. Tri body získali aj Nice, Clermont, Štrasburg, Rennes a Lorient.

Olympique Lyon - FC Toulouse 1:1 (1:0)

Góly: 3. Tete - 67. Ratao

Marseille - AC Ajaccio 1:2 (1:1)

Góly: 15. Payet - 25. Moussiti-Oko, 47. Balerdi

Futbalisti Marseille si skomplikovali boj o majstrovský titul a stíhacia jazda favorita z Paríža dostáva trhliny už na začiatku sezóny. Prvá prehra v sezóne ich môže mrzieť o to viac, že PSG len remizoval s Reims. Domáci síce išli v 15. minúte do vedenia zásluhou Payeta, Ajaccio však nezložilo zbrane a po vyrovnaní strelil rozhodujúci gól v 47. minúte Balerdi.

Reims - PSG 0:0 (0:0)

ČK: 41. Ramos

Ofenzívne zbrane francúzskeho majstra nedokázali nájsť recept na obranu outsidera. V zápase najviac upútala červená karta pre skúseného Sergia Ramosa, ktorý kvôli potýčke s rozhodcom oslabil svoje mužstvo už v 41. minúte.

Montpellier - Monako 0:2 (0:1)

Góly: 45.+1 Embolo, 80. Boadu

Zaváhanie Marseille a PSG využilo Monako, ktoré sa po víťazstve nad Montpellierom prepracovalo na 5. priečku tabuľku a na lídra z Paríža stráca šesť bodov. Víťazstvo kniežacieho celku zariadili Embolo a Boadu.

Angers - Štrasburg 2:3 (1:2)

Góly: 11. Hunou, 87. Blažič - 7. Gameiro, 33. Blažič vl., 58. Diallo

Brest - Lorient 1:2 (1:1)

Góly: 17. Del Castillo - 24. a 53. Moffi

Clermont - Auxerre 2:1 (0:0)

Góly: 55. Khaoui, 58. Kyei - 90.+1 Jubal

Nice - Troyes 3:2 (2:0)

Góly: 2. Viti, 37. Delort, 50. Pepé - 82. Chavalerin, 90. Conte