Nitra otvorila predkolo výhrou v Poprade, Michalovce doma porazili Trenčín

Nitra získala prvý bod v predkole.
Nitra získala prvý bod v predkole.TASR
Hokejisti HK Nitra zvíťazili v prvom zápase predkola Kaufland play off Tipos extraligy na ľade HK Poprad 2:1. V sérii hranej na tri víťazné stretnutia sa ujali vedenia 1:0. Michalovce si doma poradili s Trenčínom.

HK Poprad – HK Nitra 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 39. Mlynarovič (Betker, Špirko) - 9. Leščenko (tr.), 58. Elmer (Solenský)

/stav série: 0:1/

V každej časi hry padol jeden zásah. Skóre otvoril z trestného strieľania Leščenko, vyrovnával Mlynarovič. Nitra rozhodla o triumfe necelé tri minúty pred koncom tretej tretiny, keď sa po samostatnom úniku presadil Jake Elmer. Poprad pritom súpera prestrieľal 39:22, ale gólmana Kašíka prekonal iba raz.

HK Dukla INGEMA Michalovce – HK Dukla Trenčín 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 4. Bjalončík (Glazkov, Pereskokov), 33. Paločko (Osburn) – 27. Obdržálek (Tourigny, Čacho)

V zápase padli všetky góly počas presilových hier. Michalovce využili dve, keď sa presadili Peter Bjalončík a Matúš Paločko. Za hostí skóroval Petr Obdržálek. Druhé duely sú na programe vo štvrtok 9. marca o 18:00.