Nové Zámky zničili Nitru, Prešov stratil päťgólový náskok a prehral na Liptove

Nové Zámky zničili Nitru, Prešov stratil päťgólový náskok a prehral na LiptoveTASR
Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 12. kola Tipos extraligy nad HK Nitra vysoko 8:1. Michalovce v súboji dvoch tímov z východného Slovenska zdolali Košice. Prešov vyhral prvú tretinu nad Liptovským Mikulášom 5:0, ale nakoniec prehral po predĺžení.

HC MIKRON Nové Zámky - HK Nitra 5:1 (3:0, 2:1, 3:0)

Góly: 5. Šišovský (J. Mikúš, T. Mikúš), 7. T. Mikúš (J. Mikúš, Jackson), 15. Ondrušek (Faith, Roman), 36. T. Mikúš (Lee, Klempa), 38. Lee (Klempa, Števuliak), 43. Knižka (Faith), 51. Šišovský (T. Mikúš, Kozák), 58. Jackson (Farley, Lee) - 34. Sýkora (Donaghey, Hrnka)

Domácim k presvedčivému víťazstvu pomohli aj presilovky, z ktorých vyťažili až päť gólov. Najvýraznejšou mierou sa na triumfe podieľal útočník Tomáš Mikúš, ktorý mal bilanciu 2+2. Novozámčania zvíťazili v 9 z 12 doterajších zápasov a upevnili si priebežnú 2. priečku za Slovanom Bratislava. Nitrania majú po 12. kole 16 bodov.

Novozámčania majú za sebou vydarený zápasový víkend, počas ktorého zdolali oboch finalistov sezóny 2021/2022, keďže v piatok triumfovali aj nad Slovanom Bratislava (5:0). Proti Nitre zvíťazili v oboch doterajších zápasoch, z ktorých majú skóre 13:2.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Góly: 8. Vašaš (Paločko, Michalčin), 16. Žitný (Buc, Suja), 48. Paločko (Osburn), 60. Suja - 29. Chovan (Tybor, Bartánus)

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili nad HC Košice aj v druhom vzájomnom zápase sezóny 2022/2023. V nedeľňajšom stretnutí 12. kola triumfovali 4:1, čím dosiahli iba druhé domáce trojbodové víťazstvo v sezóne, pričom aj to prvé bolo nad "oceliarmi" - 3:2 v 1. kole. Hráči Michaloviec majú po 12. kole 17 bodov, Košičania, ktorí nebodovali po troch víťazstvách, nazbierali o tri menej.

HC Slovan Bratislava - HK Poprad 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Góly: 6. Haščák (Fominych), 30. Harris (Haščák, MacKenzie), 32. Harris (Pecararo, Valach), 48. Pecararo (Haščák), 52. Zigo (Fominych)

Hokejisti HC Slovan Bratislava vyhrali v zápase 12. kola Tipos extraligy doma nad HK Poprad 5:0 a udržali si post lídra tabuľky. "Belasí" tak odčinili piatkovú prehru 0:5 na ľade Nových Zámkov.

Druhé čisté konto si v domácom drese pripísal kanadský brankár Jared Coreau. Dva góly zaznamenal Kanaďan Brant Harris a po jednom pridali Marcel Haščák, Liam Pecararo a Tomáš Zigo. Poprad si po dvoch triumfoch pripísal prehru a je na 7. priečke.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC MV Transport Prešov 6:5 pp (0:5, 4:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 29. Karsums (Saari, Šmída), 31. Braun (Novajovský, Michalík), 31. Saari (Kapičák, Šmída), 34. Novajovský (Karsums, Saari), 52. Karsums (Kuru), 61. Kuru (Novajovský) - 2. Nauš (Ballhorn), 9. Gerlach (Nauš, Rajnoha). 14. Giles, 15. Klíma (Lalík), 18. Girduckis (Jendroľ, Neuls)

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v 12. kole Tipos extraligy nad HC MV Transport Prešov 6:5 po predĺžení. V 18. minúte prehrávali už 0:5, no predviedli skvelý obrat.

V druhej tretine štyrmi presnými zásahmi v priebehu piatich minút znížili na 4:5. V treťom dejstve po druhom góle Lotyša Martinša Karsumsa vyrovnali a vynútili si predĺženie, v ktorom o zisku dvoch bodov rozhodol po peknej individuálnej akcii Hannu Kuru.