Plzeň prehrala prvýkrát po roku, Sparte vystrelil tri body Pavelka

Plzeň prehrala prvýkrát po roku, Sparte vystrelil tri body PavelkaProfimedia
Futbalisti AC Sparta Praha zvíťazili v sobotnom zápase 15. kola najvyššej českej súťaže na ihrisku FC Viktoria Plzeň 1:0. O triumfe hostí rozhodol v 82. minúte stretnutia David Pavelka (31). Sparta dokázala uspieť na pôde lídra tabuľky po 11 rokoch a potvrdila svoje 3. miesto. Plzeň zaznamenala prvú prehru v sezóne a zároveň prvú v českej lige po jednom roku.

Olomouc v zostave s Jurajom Chvátalom triumfoval v domácom stretnutí nad Jabloncom 3:0. SK Dynamo Č. Budějovice vyhralo nad Brnom 3:2 a posunulo sa na priebežné 9. miesto v tabuľke.

FC Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha 0:1 (0:0)

Góly: 82. Pavelka

/E. Jirka hral do 84. min, R. Dedič nastúpil v 87. min, brankár M. Tvrdoň sedel na lavičke - L. Haraslín hral do 62. min, brankár D. Holec bol na lavičke náhradníkov/

Bohemians Praha - FC Trinity Zlín 3:2 (0:2)

Góly: 55. Křapka, 67. Hůlka, 86. Květ – 30. Fillo, 36. Čanturišvili

/E. Prekop hral do 86. minúty - M. Hlinka odohral celý zápas, M. Rakovan odchytal duel a dostal ŽK/

Domáci prehrávali po prvom polčase o dva góly, no v druhom dokázali prekonať slovenského brankára Mateja Rakovana (32) trikrát a získali tri body.

SK Sigma Olomouc - FK Jablonec 3:0 (1:0)

Góly: 33. Zifčák, 54. Spáčil, 72. Chytil (z 11 m). ČK: 40. Sejk (Jablonec)

/J. Chvátal odohral celý zápas, M. Košťál sedel na lavičke - J. Považanec hral od 62. minúty/

SK Dynamo České Budějovice - FC Zbrojovka Brno 3:2 (1:0)

Góly: 45.+2 Havel, 59. Hlavica (vlastný), 81. Hora (z 11 m) – 47. Ševčík, 85. Texl

/M. Králik, L. Skovajsa, L. Čmelík odohrali celý duel, B. Sluka, J. Švec, D. Šípoš sedeli na lavičke - R. Matejov do zápasu nezasiahol/