Prešov padol doma proti Michalovciam, rozhodlo až predĺženie

Michalovce pod vedením nového trénera zabodovali.
Michalovce pod vedením nového trénera zabodovali.Profimedia
Hokejisti HC MV Transport Prešov prehrali v utorkovej predohrávke 17. kola Tipos extraligy na domácom ľade s HK Dukla Ingema Michalovce 1:2 po predĺžení. O triumfe hostí rozhodol v 64. minúte útočník Dávid Buc.

Víťaznú premiéru na striedačke Michaloviec zaznamenal tréner Roman Stantien. Naopak, Juraj Faith ako tréner Prešova v prvom stretnutí neuspel a jeho tímu patrí stále posledné 12. miesto v tabuľke s jednobodovou stratou na Trenčín, ktorý má zápas k dobru.

HC MV Transport Prešov - HK Dukla Ingema Michalovce 1:2 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 47. Gerlach (Girduckis, Šimek) – 11. Pavlovs (Zabusovs, Bezúch), 64. Buc (Žitný, Glazkov). Rozhodovali: Štefik, Konc ml. – Stanzel, Janiga, vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 711 divákov.

Prešov: Bespalov - Ľalík, Giles, Fekiač, D. Jendroľ, Doetzel, Nátny - Gerlach, Girduckis, Nauš - Milý, Šimun, Sýkora - Krajč, Šimek, Martin - K. Jendroľ, Klíma, Žilka - Pulščák

Michalovce: Škorvánek - Štajnoch, Glazkov, Michalčin, Hammond, Macejko, Mihalik - Zabusovs, Suja, Paločko - Žitný, Pavlovs, Bezúch - Vašaš, Bjalončík, Lapšanský - Stripai, Buc, Chalupa