Real Madrid porazil posledný tím tabuľky, VAR mu neuznal tri góly

Real Madrid strelil šesť gólov, až tri mu neuznal VAR.
Real Madrid strelil šesť gólov, až tri mu neuznal VAR.Profimedia
Hráči Realu Madrid vyhrali v zápase 10. kola La Ligy na ihrisku Elche.

Real Valladolid - Celta Vigo 4:1 (1:1)

Góly: 74. a 79. León, 32. Mesa, 62. Fernandez - 43. Rodriguez

Real Sociedad - RCD Mallorca 1:0 (1:0)

Gól: 4. Merino

/M. Valjent bol na lavičke náhradníkov, D. Greif (obaja Mallorca) nefiguroval na zápasovej súpiske pre zranenie/

Real Sociedad zvíťazil nad Malorkou 1:0. Jediný gól strelil už vo 4. minúte Mikel Merino, po zmene strán neuznal VAR vyrovnávajúci zásah pre faul Amatha Ndiayeho. Slovenský obranca Martin Valjent presedel duel na lavičke náhradníkov hostí, brankár Dominik Greif nefiguroval na zápasovej súpiske pre zranenie.

Real Sociedad poskočil po piatom ligovom víťazstve za sebou v tabuľke na tretiu pozíciu o dva body pred Atlético Madrid a Real Betis, ktorý remizoval na pôde Cádizu 0:0. Real Valladolid zdolal Celtu Vigo 4:1.

Elche CF - Real Madrid 0:3 (0:1)

Góly: 11. Valverde, 75. Benzema, 89. Rodrygo

"Biely balet sa dostal do vedenia už jedenástej minúte po exportnej strele Valverdeho ľavačkou do rohu bránky a to ešte tesne predtým nebol pre ofsajd uznaný zásah Karima Benzemu. Systém VAR zrušil radosť Realu Madrid z gólov hneď trikrát. Dvakrát čerstvému držiteľovi Zlatej lopty a raz aj Davidovi Alabovi.

Napriek tomu sa Benzema dočkal pätnásť minút pred koncom riadneho hracieho času a výhru zverencov trénera Carla Ancelotti poistil striedajúci Marco Asensio. Real Madrid zvýšil náskok na čele tabuľky. Minimálne do zajtrajšieho súboja Barcelony s Villarrealom je šesť bodov v pluse.